Bolu Tatil Fırsatları
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک
A+ A A-

Tarihi Hamamlarıyla Mudurnu

mudurnu-hamamBolu ilçesi Mudurnu il merkezine yaklaşık 50 km. mesafededir. Adını Bursa tekfurunun kızı Moderna’dan almıştır. Dağ manzaraları arasına yemyeşil yamaçlara kurulu bölge tarihi konakları ve hamamlarıyla turizm potansiyelini artırmıştır. Mudurnu tarihi boyunca edindiği eserlerden olan 173 adet mimari değeri yüksek eser sebebiyle “Sit Alanı” ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır.

Yöresel lezzetler sunan küçük sevimli restoranları, göl kenarı gezileri için bile ziyaret etmeye değerdir. Semt pazarından da organik ürün, hediyelik eşya gibi seçenekleri değerlendirebilir kendiniz ve sevdikleriniz için alışveriş yapabilirsiniz.

Mudurnu’da Gezilecek Yerler ve Doğa

Serin yaylalar ve yemyeşil ormanlar dışında Mudurnu’da gezilecek yerler çok fazla olmasa da bir hafta sonuna dolu dolu yetecektir. Ayrıca;

  • Abant gölü
  • Mudurnu saat kulesi
  • Sıcak su gölleri
  • Tarihi sokakları
  • Sümüklü gölü
  • Karamurat gölleri
  • Tarihi hamamlar

Hafta Sonu Kaçamağı

Ankara ve İstanbul gibi illere ulaşımın kolay sağlanması en büyük avantajıdır. Sürekli bu şehirlerden hafta sonları kaçamağı yaparak akın eden kafilelerden birine siz de katılabilirsiniz. Yalnız gelebileceğiniz gibi turlar eşliğinde de gelebilirsiniz. En çok trekking gruplarının akın ettiği bölge tüm doğaseverlere her mevsim açıktır.

Göl kenarında gezebilir, şahit olduğunuz tüm güzellikleri fotoğraflayabilirsiniz. Mudurnu sokaklarında yürümek, yerli halka sohbet etmek sizi keyiflendirecektir.

Ormanlar Arasında Konaklama

Mudurnu konaklama büyük ölçüde eski konakların restoresinden oluşan tarihi konaklardan oluşur. Yeni yapılan birkaç otel de hizmete girmiştir. Ormanlarla iç içe bu oteller dağ manzaraları ve tertemiz orman havasında konuklarını ağırlar.

Yılın her mevsimi hizmete açık Mudurnu otellerinde fiyatlarda son derece hesaplıdır. Neredeyse hemen hepsi butik formda küçük dağ evleri olan Mudurnu konakları konaklama hizmeti veren ve en çok tercih edilen yerleridir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Güney’in sahilleri ve otelleri ile adından söz ettiren kenti Antalya’da yaz tatilleri...

Kapadokya

Kapadokya

Günümüzde kültür gezilerinin uğrak noktası olan Kapadokya turizm açısından büyük bir öneme...

Tüm tatil bölgeleri »

BOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک

Yasal Uyarı:
Bu site Bolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. boluoteller.net'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome