Bolu Tatil Fırsatları
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک
A+ A A-

Hava Durumu

Bolu 5 Günlük Hava Tahmin RaporuKaradeniz’in batısında bulunan Bolu Karadeniz’i hem Marmara’ya hem de İç Anadolu’ya bağlayan bir kavşak durumundadır. Bu nedenle Bolu hava durumu değişken bir yapıya sahip. Burada pek çok iklim birden yaşanıyor. Karadeniz’de olması sebebiyle hem yumuşak, ılık havaya sahip.

Bir yandan da dağlık ve yüksek bir coğrafya üzerine kurulu olması yüzünden zaman zaman ani hava değişimlerinin görülebildiği bu yörede yaz mevsiminde hafiften esen rüzgarlar sizi biraz ürpertebilir.Her mevsim yağmur size sürpriz yapabilir. Gitmeden önce bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Bolu’nun Mevsimlere Göre İklimi Nasıldır?

Yörede deniz ile bozkır arasında bir geçiş iklimi olduğunu görürsünüz. Her ikisinin de etkisi vardır. İlin Karadeniz’e bakan tarafında yazlar serin kışlar ise ılık geçer. Mevsimler arasındaki ısı farkı, sıcaklık değişimi azdır. Bu nedenle Bolu sıcaklık değerleri mevsim boyunca aynı düzeydedir.

Daha iç kısımlarda ise yazlar sıcak kışlar işe soğuk ve kar yağışlıdır. Kar keyfini doyasıya yaşamak için idealdir.

Bolu Sıcaklık Değerleri;

Bolu Hava Durumu

Meteorolojiden alınan bilgilere göre;

  • En sıcak aylar: Temmuz – Ağustos  (ortalama 28° C)
  • En soğuk aylar: Ocak – Şubat (ortalama -3° C)
  • Yıllık ortalama yağış: 558 mm.
  • Yıllık ortalama yağışlı gün sayısı: 137

Yanımıza ne alalım?

Burası sahip olduğu güzellikleri öylece sunan bir şehir değildir. Geldiğinizde bu nazlı yârin her türlü nazını çekmelisiniz. Yazın gidersiniz bir bakmışsınız sizi yakıcı bir sıcakla karşılamış bir bakmışsınız ani bir yağmur bastırıvermiş.  O yüzden yazın bile gidiyorsanız yanınızdan aman ha şemsiyeyi eksik etmeyin. İnce pamuklu giysilerle gitmeniz de yine önerimizdir. Bolu iklimi sizi şaşırtabilir.

Eğer bu şehre kışın gideceksiniz kar için uygun ayakkabılar, atkı, bere üçlüsüne mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Güney’in sahilleri ve otelleri ile adından söz ettiren kenti Antalya’da yaz tatilleri...

Kapadokya

Kapadokya

Günümüzde kültür gezilerinin uğrak noktası olan Kapadokya turizm açısından büyük bir öneme...

Tüm tatil bölgeleri »

BOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک

Yasal Uyarı:
Bu site Bolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. boluoteller.net'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome