Bolu Tatil Fırsatları
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک
A+ A A-

Tarih Yazılan Kent: Çanakkale!

Çanakkale

Marmara ile Ege’yi birbirine bağlayan Çanakkale, binlerce yıllık tarihi zenginliği ile Türkiye'nin nadide illerinden bir tanesidir. Kurtuluş Savaşına tanıklık etmiş, destanların yazıldığı bu kentte unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.

Gelibolu Yarımadası ile Biga Yarımadasını masmavi koylarla ve altın gibi kumsallarla birleştiren Çanakkale lezzetli balıkları, kaliteli şarapları, sahil restoranları, kafeleri, çarşıları ve diğer güzellikleri ile konuklarını ağırlıyor. Her adımda tarih kokan bu topraklarda farklı deneyimler yaşayacaksınız.

Spor Doğa

Çanakkale doğaseverlerin merkezi olmuş durumda. Özellikle Kaz Dağları’nda kamp ve tırmanma etkinlikleri düzenleniyor. Ayvcık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde bulunan Yeşilyurt ve Adatepe gibi otantik köyler ise yürüyüşçülerin duraklarından oluyor.

Ayazma da doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için önemli bir alan. Buradaki dere yataklarından yukarı doğru yürüyenler, eşine az rastlanır güzellikteki çok sayıda şelale ve altında oluşan göletleri görebiliyor. Ayazma Mesire Yeri de spor aktivitelerine olanak tanıyor.

Ayrıca Biga ve Bozcaada da dalış yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Buz gibi denizde yüzmek, yelken ve sörf gibi sporlar yapmak oldukça heyecanlı olacak.

Gece Hayatı

Çanakkale gece hayatı sahil restoranlarında, merkezdeki barlarda, kafelerde ve meyhanelerde hareketlidir. Özellikle bir üniversite kenti olması ve ilçeler hariç merkezde 20 bine yakın öğrenci nüfusu nedeniyle beklentileri karşılamaya çalışır. Barlar sokağı olarak bilinen Fetvahane Sokak’ta çok sayıda mekan bulunur. Hayal Kahvesi ise canlı müzik yapılan en kaliteli mekanlardan biri olarak kabul ediliyor. Üniversite şenlikleri ve konserler de kente gelenlerin eğlenebilecekleri zamanlar oluşturuyor.

Kültür Tarih

Çanakkale'nin tarihi yaklaşık M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanıyor. Mitolojik efsaneleri, hayal ile gerçeği barındıran bu topraklar birçok medeniyeti ağırlamıştır. Afrodit’in yaşadığı bu bölgede ayrıca ünlü Truva efsanesi gerçekleşir. Dünya arkeoloji literatürünün önemli mekanlarından olan Neandria, Alexandria-Troas, Assos, Chryse, Dardanos ve Lampsakos da buradadır.

Pers egemenliğinden sonra Romalılar, M.Ö.2. yüzyıldan M.S.395 yılına kadar ilin yönetimini ellerinde bulundurmuştur. Bizans’tan sonra Osmanlı bölgeyi ele geçirse de I. Dünya Savaşı ile tarihin en kanlı savaşlarından birini yaşamıştır. Günümüzde anıt mezarlar, savaş kalıntıları yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerdendir.

Acı dolu tarihine rağmen zengin doğası ile sizleri karşılayan Çanakkale’de gezilecek yerler ise:

 • Şehitlik
 • Gelibolu
 • Truva(Troya) Antik Kenti
 • Çanakkale Müzesi
 • Aynalı Çarşı
 • Assos
 • Bozcaada(Tenedos)
 • Bozcaada müzesi
 • Alaybey Camii
 • Gökçeada(İmroz)
 • Gülpınar
 • Kazdağları
 • Geyikli
 • Deniz Müzesi
 • Saat Kulesi ve diğerleri.

Konaklama

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin ziyaret ettiği Çanakkale’de onlarca otel bulunuyor. Gelibolu, Truva ve Assos Antik kentleri ile Bozcaada, Gökçeada gibi tatil yörelerinde farklı seçenekler var. Pansiyon, dağ evleri, apart konutlar ve kamp alanları misafirlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Özellikle Çanakkale Şehitleri Anma Günü olan 18 Mart ve sonraki günlerde oldukça kalabalık oluyor. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmakta fayda var. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Güney’in sahilleri ve otelleri ile adından söz ettiren kenti Antalya’da yaz tatilleri...

Kapadokya

Kapadokya

Günümüzde kültür gezilerinin uğrak noktası olan Kapadokya turizm açısından büyük bir öneme...

Tüm tatil bölgeleri »

BOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک

Yasal Uyarı:
Bu site Bolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. boluoteller.net'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome