Bolu Tatil Fırsatları
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک
A+ A A-

Yamaç Paraşütü Nedir? – Özgürce Göklerde Süzülün

Yamaç Paraşütü Nedir

Yamaç paraşütü çok hafif hava aracı olarak nitelendirilen ve ayrıca yapılan spora da ismini veren etkinliktir. Tek ya da çift kişilik olan araçlarla belirli bir yükseklikten atlanarak havada süzülme amacına dayanır.

İlk olarak 1940’lı yıllarda yamaçlardan hızla koşarak yere doğru inmeye yarayan bir aracın denemeleri yapıldı. Çubuklar üzerine gerilmiş kumaş ile oluşturulan paraşütler 1948’de Dr. Francis Rogallo tarafından geliştirildi. Bağlantı elemanları , altimetre, variometre, pusula ve hız saati gibi eklemeler yapıldı.

1970’lerde tasarlanan serbest düşüş paraşütlerden farklı olarak birçok denemeden sonra daha büyük boyutlarda paraşütler tasarlanmaya başlandı. 1980’li yıllarda çok sayıda insanın ilgisi sebebiyle bir spor dalı olarak özellikle Avrupa’da ilgi gördü.

Özgürlüğün sporu olarak adlandırabileceğimiz yamaç paraşütü özellikle:

  • Japonya’da Fuji Dağı
  • Himalayalar’da Everest’te yapılmaktadır.

Türkiye’de yamaç paraşütü en çok Fethiye – Ölüdeniz ile Antalya – Kaş’ta yapılır.

Ciddi dikkat ve kontrol gücü istemesi sebebiyle eğitmenler eşliğinde yapılması önerilir.

Bolu’da Yamaç Paraşütü Heyecanını Tadın!

Bolu’da yamaç paraşütü ise Abant’ın şirin köylerinde yer alan tepelerde yapılıyor. Merkezde ya da Abant’ta kaldığınız sürede yaz ya da kış fark etmez, bu etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Eğitmenler ile malzeme desteklerini bölgeden edinebilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Güney’in sahilleri ve otelleri ile adından söz ettiren kenti Antalya’da yaz tatilleri...

Kapadokya

Kapadokya

Günümüzde kültür gezilerinin uğrak noktası olan Kapadokya turizm açısından büyük bir öneme...

Tüm tatil bölgeleri »

BOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک

Yasal Uyarı:
Bu site Bolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. boluoteller.net'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome