Bolu Tatil Fırsatları
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک
A+ A A-

Bolu’da Kayak – Kış Turizminin Merkezi Bolu Kayak Pistleri

Kayak Nerede Yapılır

Malzemelerinizi aldınız, eğitmenlerinizin öğretilerine uydunuz. Peki Bolu’da kayak nerede yapılır biliyor musunuz? Burada kış tatilinin en güzel yanı kış sporlarını yapmaya imkan tanıyan Kartalkaya ve Esentepe kayak merkezlerinde bulunabilmektir.

Yazları yemyeşil ormanları ve yaylaları ile gelenleri kendine hayran bırakan şehir, kış aylarında ise bembeyaz örtü ile kaplanan dağları ve buralarda yapılan kış sporları ile ünlü. Siz de yöreye gelerek macera dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Bembeyaz Kartalkaya Pistleri

Bolu’ya 38 km uzaklıkta olan Köroğlu Dağlarında kurulmuş Kartalkaya, kış turizminin en gözde mekanlarından. Şehre geldiğinizde merkezde kalsanız bile kolaylıkla ulaşabileceğiniz mevkisi sebebiyle uğrayabileceğiniz durakların başında gelmeli.

Üç metreye ulaşan kar kalınlığı ve çam ormanları ile kaplı olan pist görsel bir lezzet sunuyor. Türkiye’de ilk ve tek snowboard pistine sahip olan Kartalkaya Kayak Merkezi büyük otelleri ile yerli ve yabancı turistlere konaklama imkanı sağlıyor.

Kartalkaya’da bulunan 2 adet telesiyej, 6 adet teleski ve 3 adet baby lift olmak üzere toplam 11 lift sporcuların ihtiyaçlarını yeterince karşılar. Kayak alanı 1850-220 metre yükseklikte bulunuyor ve kış sporlarını yapmak için en uygun zaman 20 Aralık – 20 Mart tarihlerine denk geliyor. Normal kış koşullarında 3 metre kar kalınlığı görülmektedir.

Bolu’ya gelmişken Kartalkaya’ya uğramayı ve farklı bir deneyim yaşamayı unutmayın. Pistlerden bazıları:

  • Dede pisti
  • Latif
  • Efe
  • Çanak
  • Yılmaz Demir
  • Resul Dede
  • Gezi
  • Çamçukuru
  • Kazankaya

Esentepe’nin Zorlu Parkurları

Arkut Dağı eteklerine kurulmuş olan Esentepe Kayak Merkezi Gerede’nin 1300m yükseklikte, kış sporlarını yapmaya imkan tanıyan pistlerindendir.

Asırlık çam ağaçlarının bulunduğu bölgenin ismi sürekli esen bir yer olması nedeniyle Atatürk tarafından verilmiştir. Spor yapma ve konaklama imkanı bulabileceğiniz merkez Bolu’da görmeniz gereken yerlerden. Aileniz ile geçirebileceğiniz eğlenceli bir tatil için Esentepe doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor.

Kayak Ders Ücretleri

Bolu’da kayak sporunu Kartalkaya’da yapacaksınız ancak eğitimlerinizi almadan pistlere çıkmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Burada kayak ders ücretleri ortalama 100 TL’den başlıyor. Dede pisti, Latif, Efe, Çamçukuru, Kazankaya eğitim alırken hocaların kullandığı liftlerden. Özellikle küçük çocuklar için eğitim almak zorunlu hale geliyor. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Antalya

Antalya

Güney’in sahilleri ve otelleri ile adından söz ettiren kenti Antalya’da yaz tatilleri...

Kapadokya

Kapadokya

Günümüzde kültür gezilerinin uğrak noktası olan Kapadokya turizm açısından büyük bir öneme...

Tüm tatil bölgeleri »

BOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
طراحی سایتطراحی وب سایتسرور مجازیوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یک

Yasal Uyarı:
Bu site Bolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. boluoteller.net'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome